[მძლეოსნობა] ჯერ თბილისი, მერე საქართველო...

მძლეოსნობის სასახლეში ორ დღეს გრძელდებოდა მძლეოსანთა თბილისის ზამთრის ღია ჩემპიონატი. შეჯიბრებაში საქართველოს სხვადასხვა კუთხის წარმომადგენლები მონაწილეობდნენ. მათ ქვეყნის ზამთრის ჩემპიონატამდე ამ ტურნირზე მოსინჯეს ძალები.

სეზონის დასაწყისის მიუხედავად, რამდენიმე სპორტსმენმა კარგი შედეგი აჩვენა. განსაკუთრებით გამოირჩნენ სიგრძეზე მხტომელი ბაჩანა ხორავა (8.08 მეტრი) და სამხტომელი ლაშა ღულელაური (17.16 მეტრი), რომლებიც ევროპის ჩემპიონატისთვის ემზადებიან.

ჭოკით მხტომელი ლაშა ქარქუსაშვილი 4 მეტრსა და 65 სანტიმეტრზე გადებულ თამასას გადაევლო, რაც ახალგაზრდა სპორტსმენისთვის ურიგო მაჩვენებელი არ არის. ნინო წიქვაძემ ურო 59.18 მეტრზე, ხოლო ლაშა-გიორგი გურგენიძემ - 65.60 მეტრზე გაგზავნა. სამივე სპორტსმენი წლეულს ევროპის მცირე ქვეყნების ჩემპიონატში იასპარეზებს.

თავი გამოიჩინეს ახალგაზრდებმაც: 18 წლის გიორგი ყეინაშვილმა ბირთვი 14.02 მეტრზე ჰკრა. მისმა თანატოლმა ალექსანდრე მარუთიანმა შუბი 59.90-მეტრიან ნიშნულს გადააცილა. ორივე ახალგაზრდა სპორტსმენი 20-წლამდელთა მსოფლიოს ჩემპიონატისთვის ემზადება.

საქართველოს მძლეოსანთა ჩემპიონატი „სპორტის დედოფლის“ სასახლეში ამ შაბათ-კვირას გაიმართება.

კვარცხლბეკი


ქალები


60 მ. 1. ნინო გომარელი (8.05), 2. ლიკა ხარჩილავა (8.19), 3. ნატალია გრიგორიანი (სამივე - თბილისი, 8.19); 60 მ/თ. 1. ბელა ჭკადუა („ბუბა“, 9.9), 2. ლორა ბაბანოვა (თბილისი, 11.3); 200 მ. 1. ნინო გომარელი (თბილისი, 26.61), 2. ნანო მსხვილიძე (ქუთაისი, 28.02), 3. ნატალია გრიგორიანი (თბილისი, 29.34); 400 მ. 1. ქეთი გოგოლაძე (ბორჯომი, 1:01.06), 2. ნინო გომარელი (1:01.19), 3. ანანო ბიწაძე (ორივე - თბილისი, 1:08.51); 800 მ. 1. გაიანე უსტიანი (ახალციხე (2:22.22), 2. ქეთი გოგოლაძე (ბორჯომი, 2:34.88), 3. ნინო ბოლქვაძე (ვანი, 2:41.55); 1500 მ. გაიანე უსტიანი (ახალციხე, 4:59.54); 3000 მ. 1. მარი კაპანაძე (11:20.27), 2. ანამარია ადეიშვილი (ორივე - თბილისი, 11:33.50), 3. ებიკა მატკავა („ბუბა“, 14:11.50); სიგრძე. 1. მედეა შონია (თბილისი, 5.47), 2. ლუიზა შენგელია (აჭარა, 5.22), 3. თამთა ღვინიანიძე (ვანი, 5.19); სიმაღლე. 1. ბელა ჭკადუა („ბუბა“, 150), 2. ლიზი ხუსკივაძე (თბილისი, 140); სამხტომი. 1. ირინა მიკიტიუკი (თბილისი, 11.81), 2. თამთა ღვინიანიძე (ვანი, 11.40), 3. გურანდა გაბიტაძე (აჭარა, 11.03); ჭოკით ხტომა. 1. მეგი შონია (240), 2. ლიზი მედულაშვილი (ორივე - თბილისი, 210); ბირთვი. 1. ნინო კვარაცხელია („ბუბა“), 2. ელენე თურმანიძე (თბილისი, 8.07), 3. ანანო ცინცაძე (ოზურგეთი, 6.46); ბადრო. 1. ელენე თურმანიძე (თბილისი, 16.08), 2. ლამზირა თორდია (ხობი, 15.65), 3. ქეთი მამალაძე (ოზურგეთი, 15.50); შუბი. 1. ანი გაჩეჩილაძე (27.50), 2. მარიამ მამედოვა (23.45), 3. მარი ჩაჩანიძე (სამივე - თბილისი, 13.45); ურო. 1. ნინო წიქვაძე (59.18), 2. ანი მამაცაშვილი (45.49), 3. მარიამ აბუაშვილი (სამივე - თბილისი, 44.97).


ვაჟები


60 მ. 1. ლუკა გულუა (ხობი, 7.32), 2. ალექსანდრე ხაჩატურიანი (თბილისი, 7.34), 3. შაკო ლეკიშვილი (ახალციხე, 7.38); 60 მ/თ. 1. მაქსიმ მარდასოვი (თბილისი, 9.92), 2. მიშიკო მახარაძე (ოზურგეთი, 11.62); 200 მ. 1. მინდია ენდელაძე (ახალციხე, 22.31), 2. ივანე ძოძუაშვილი (24.06), 3. ლუკა ქორიძე (ორივე - თბილისი, 24.78); 400 მ. 1. ნიკიტა მარდასოვი (57.01), 2. გიგა ტურაშვილი (58.13), 3. ალექსანდრე ბერუაშვილი (სამივე - თბილისი, 58.81); 800 მ. 1. გოჩა ცირდავა (გორი, 2:03.36), 2. ვლადიმერ შუშანიანი (ახალციხე, 2:05.45), 3. დემეტრე სამუშია (წალენჯიხა, 2:06.50); 1500 მ. 1. სანდრო ღამბაშიძე (4:29.03), 2. ვაჩე ლომსაძე (4:38.45), 3. ვასილ დგებუაძე (სამივე - თბილისი, 4:58.60); 5000 მ. 1. ირაკლი ჯანაშია (16:50.65), 2. ლუკა ჩხარტიშვილი (18:59.10), 3. თომა შეროზია (სამივე - თბილისი, 19:15.13);  სიგრძე. 1. ბაჩანა ხორავა („ბუბა“, 8.08), 2. თემურ პირტახია (თბილისი, 6.34), 3. მარადი მარკოიძე (აჭარა, 5.93); სიმაღლე. გიორგი ჭურიძე (თბილისი, 185); სამხტომი. 1. ლაშა ღულელაური (თბილისი, 17.16), 2. მიშიკო მახარაძე (ოზურგეთი, 11.96), 3. ლუკა ედილაშვილი (გორი, 10.65); ჭოკით ხტომა. 1. ლაშა ქარქუსაშვილი (4.65), 2. გიორგი ბურდიაშვილი (4.00), 3. სერგო საროევი (სამივე - თბილისი, 270); ბირთვი. 1. გიორგი ყეინაშვილი (14.02), 2. გაიოზ გელდიაშვილი (ორივე - გორი, 9.90), 3. ზაზა ჩანგელია (წალენჯიხა, 8.62); ბადრო. 1. ნიკა მაქაცარია („ბუბა“, 41.07), 2. ლაშა წაქაძე (37.91), 3. გიორგი ლომიძე (ორივე - თბილისი, 35.72); შუბი. 1. ალექსანდრე მარუთიანი (თბილისი, 59.90), 2. ირაკლი ჟორჟოლიანი (46.58), 3. გია ვანაძე (ოზურგეთი, 33.03); ურო. 1. გიორგი კეკიშვილი (46.72), 2. ლაშა-გიორგი გურგენიძე (ორივე - თბილისი, 65.65).

283
მკითხველის კომენტარები / 0 /
მსგავსი ამბები
რუბრიკის სხვა სიახლეები
;