ცურვა. ბაქოსთვის მზადება ტონუსით დაიწყო

საქართველოსა და აზერბაიჯანის წარმომადგენლები მონაწილეობდნენ 2003-2005 წლებში დაბადებულ მოცურავეთა თბილისის ღია პირველობაში, რომელსაც საწყლოსნო კომპლექსმა "ტონუსმა" უმასპინძლა.

შეჯიბრების მიზანი იყო ნიჭიერი, პერსპექტიული მოცურავეების აღმოჩენა და შერჩევა ევროპის ახალგაზრდობის ოლიმპიური ფესტივალისთვის, რომელსაც 2019 წელს ბაქო უმასპინძლებს.

ტურნირზე თავი ისახელა ჭიათურელმა თამარ გვიმრაძემ და რუსთაველმა ქეთევან ცუცქირიძემ, რომლებმაც სამ-სამი ოქროს მედალი მოიპოვეს; ელენე იმერლიშვილი ("ბლეს-სი"), გიორგი ერაძემ, ზაურ კოპალეიშვილი და არჩილ კვარაცხელია (სამივე - "ტონუსი") კვარცხლბეკის უმაღლეს საფეხურზე ორ-ორჯერ ავიდნენ.

სწორედ, ზაურ კოპალეიშვილი და ნიკოლოზ ბერიანიძე გაემგზავრებიან 22 მარტს სლოვაკურ ჟილინაში მოცურავეთა საერთაშორისო ტურნირზე საქართველოს ეროვნული და ახალგაზრდული ნაკრების გუნდების წევრებთან (გიორგი ბიგანიშვილი, აკაკი ვაშაკიძე, ირაკლი კვარაცხელია, ლევან ბახტურიძე, რატი კერვალიშვილი, მერი მუმლაძე, რუსუდან გოგინაშვილი, თიკო კევლიშვილი, მწვრთნელები - გიორგი აბზიანიძე, ირინა მინჟულინა, ნინო გოგინაშვილი) ერთად.

კვარცხლბეკი გოგონები

თავისუფალი ყაიდა. 50 მ. 1. თამარ გვიმრაძე (ჭიათურა, 32,15), 2. ანა ალავიძე (გლდანი, 32,53), 3. ქეთევან იმნაიშვილი ("ტონუსი", 32,60); 100 მ. 1. თამარ გვიმრაძე (ჭიათურა, 1.10,91), 2. წეთევან ცუცქირიძე (რუსთავი, 2.12,93), 3. ანა ალავიძე (გლდანი, 1.13,06); 200 მ. 1. ქეთევან ცუცქირიძე (რუსთავი, 2.41,79), 2. სალომე ღორჯომელიძე ("არენა", 3.00,89), 3. გვანცა გოგოლაძე (საჩხერე, 3.06,60).

ბატერფლაი. 100 მ. 1. ქეთევან ცუცქირიძე (რუსთავი, 1.27,24), 2. მარიამ ტაბატაძე (რუსთავი, 1.44,85), 3. შურხან კამირლი (ბაქო, 2.02,58); 200 მ. 1. ქეთევან ცუცქირიძე (რუსთავი, 3.20,33), 2. ულკერ მილგასიმი (ბაქო, 4.07,73), 3. შუკრან კარიმლი (ბაქო, 4.24,92).

ბრასი. 100 მ. 1. ელენე იმერლიშვილი ("ბლექ-სი", 1.34,84), 2. ნინო კოტრიკაძე (დიღომი, 1.39,20), 3. ლიზი ტოტოჩია ("ბლექ-სი", 1.41,25); 200 მ. 1. ელენე იმერლიშვილი ("ბლექ-სი", 3.26,58), 2. ულკერ მილგასიმი (ბაქო, 3.35,06), 3. თიკო კირვალიძე (საჩხერე, 3.43,38).

გულაღმა ცურვა. 100 მ. 1. ლიკა კოპალეიშვილი ("ბლექ-სი", 1.23,46), 2. სალომე ღორჯომელიძე ("არენა", 1.30,02), 3. ლიზი ტოტოჩია ("ბლექ-სი", 1.31,11).
კომპლექსური ცურვა. 200 მ. 1. თამარ გვიმრაძე (ჭიათურა, 2.52,44), 2. მარიამ ტაბატაძე (რუსთავი, 3.25,85), 3. შუხრან კამირლი (ბაქო, 4.18,10).
კომბინირებული ცურვა. 4X 50 . 1. იმერეთის რეგიონი (2.23,13), 2. "ბლექ-სი" (2.46,16).

ვაჟები

თავისუფალი ყაიდა. 50 მ. 1. გიორგი ერაძე ("ტონუსი", 26,49), 2. ლუკა დავითაშვილი ("ტონუსი", 28,24), ლუკა გოგოლაძე (საჩხერე, 28,51); 100 მ. 1. გიორგი ერაძე ("ტონუსი", 58,56), 2. ნიკა ბერიანიძე ("ტონუსი", 59,07), 3. ლუკა წურიაშვილი (რუსთავი, 1.02,42). 200 მ. 1. ზაურ კოპალეიშვილი ("ტონუსი", 2.10,30), 2. ნიკოლოზ ბერიანიძე ("ტონუსი", 2.12,43), 3. ლუკა წურიაშვილი (რუსთავი, 2.22,59); 400 მ. 1. ზაურ კოპალეიშვილი ("ტონუსი", 4.45,88), 2. ნიკა ბერიანიძე ("ტონუსი", 4.52,72), 3. ლუკა გოგოლაძე (საჩხერე, 5.23,67);

ბატერფლაი. 100 მ. 1. ლუკა წურიაშვილი (რუსთავი, 1.10,15), 2. ალექსანდრე ხადური (დიღომი, 1.11,25), 3. დიმიტრი ლისიაკოვი (დიღომი, 1.14,75); 200 მ. 1. ალექსანდრე ხადური (დიღომი, 2.35,56), 2. დიმიტრი ლისიაკოვი (დიღომი, 2.53,20), 3. აბდურახმან რუსტამოვი (ბაქო, 3.09,41).

ბრასი. 100 მ. 1. არჩილ კვარაცხელია ("ტონუსი", 1.15,93) და ლექსო კაშია ("დიღომი", 1.15,93), 3. ზურაბ კორკიტი ("ტონუსი", 1.22,17); 100 მ. 1. არჩილ კვარაცხელია ("ტონუსი", 2.46,08), 2. ზურა კორკიტი ("ტონუსი", 3.02,10), 3. ირაკლი ჭურჭელაური (გლდანი, 3.02,59).

გულაღმა ცურვა. 100 მ. 1. ლევან მეყანწიშვილი (გლდანი, 1.16,22), 2. აიაზ ახუნდოვი (ბაქო, 1.31,60), 3. არჩილ ოქრიაშვილი ("ბლექ-სი", 1.39,31).
კომპლექსური ცურვა. 400 მ. 1. აბდურახმან რუსტამოვი (ბაქო, 6.12,59), 2. ლუკა წურიაშვილი (რუსტავი, 6.30,77), 3. ნურუ ქასიმივი (ბაქო, 6.49,37).
კომბინირებული ცურვა. 4X50. 1. "ტონუსი" (2.04,54), 2. დიღომი (2.09,07), 3. გლდანი (2.27,84).

ყოველდღიური სპორტული გაზეთი "ლელო"
769
მკითხველის კომენტარები / 0 /
მსგავსი ამბები
რუბრიკის სხვა სიახლეები
;