ხელბურთი. ბრძოლა ეროვნული ჩემპიონატის პირველობისთვის

სასპორტო კომპლექს "არენაში", სადაც ხელბურთელ ვაჟთა ეროვნული ჩემპიონატის მეორე წრის პაექრობები მიმდინარეობს, გუშინ მე-13 ტურის ორთაბრძოლები გაიმართა.

სამ შეხვედრაში პირველი ტაიმების შემდეგ გამარჯვებულის გამოცნობა იოლი იყო. მართლაც, შეჯიბრების ერთპიროვნულმა ლიდერმა - ბათუმის "შავი ზღვის ბიჭებმა" 22-ბურთიანი სხვაობით მოუგო "გორს", "იმედმა" "წყალტუბო" დაჯაბნა, ხოლო სტუ-"ქარიშხალამ" 10 ბურთით სძლია აუტსაიდერ "სამტრედიას".

გათამაშების ცხრილის მესამე საფეხურზე მდგომმა "ქუთაისმა" "პეგასთან" დაპირისპირებისას მხოლოდ მეორე ტაიმში შეძლო მატჩში გარდატეხის შეტანამ 4 ბურთის სხვაობით წარმატების მიღწევა.

დღეს ჩემპიონატის ცენტრალური მატჩია - "ბათუმი" ქვეყნის ჩემპიონ თელავის "იმედთან" გაარკვევს ურთიერთობას. მათ შორის სხვაობა მხოლოდ ქულაა. "შავი ზღვის ბიჭები" წარმატების ან ზავის შემთხვევაში გათამაშების ცხრილის სათავეში პოზიციას განიმტკიცებს. "იმედი" თუ გაიმარჯვებს, მესამე წრეს ის შეხვდება ლიდერის რანგში.

გორი - ბათუმი 27:49
გორი: ვათიაშვილი, თითირაშვილი, გაგლოშვილი- 8, მჭედლიშვილი- 7, ახალბედაშვილი- 5, ტიელიძე- 4, ანტონოვიჩი- 2, ზუბიაშვილი- 1, ნიაზაშვილი, გახოკიძე.
ბათუმი: ტორონჯაძე, ვარშალომიძე, გოგოლაძე- 9, სტურუა- 9, ხაჟომია- 8, სურმავა- 8, თევზაძე- 5, ბერძენიშვილი- 3, მჟავანაძე- 3, წივწივაძე- 2, ქარდავა- 2, ყაველაშვილი.

წყალტუბო - იმედი 25:37
წყალტუბო: სილაგაძე, ხაჭაპურიძე, აფხაძე, ჯიმშელეიშვილი- 9, მ. გველესიანი- 7, ხელაძე- 4, მეტონიძე- 2, შვანგირაძე- 2, კახაია- 1, კუხალაშვილი, გ. გველესიანი.
იმედი: ცინცაძე, ხარაიშვილი, ბაინაზიშვილი- 10, იობაშვილი- 6, დოლმაზაშვილი- 3, ალანია- 3, ცისკარიშვილი- 3, ერისთავი- 3, მიქავა- 2, გავაშელიშვილი-2, ყორიაული- 2, გიორგაძე- 1, აბჟანდაძე- 1, ბერაძე- 1, კორსანტია, გულდედავა.

პეგასი - ქუთაისი 31:35
პეგასი: დიხამინჯია, კალანდაძე- 12, ლაპიაშვილი- 7, კუხალაშვილი- 6, ქათამაძე- 5, ჭანტურია- 1, ტაბატაძე, გვაზავა, შუბითიძე, დ. ჟვანია.
ქუთაისი: ანდრიაძე, მაისურაძე, რუსტამოვი- 11, სიმონია- 9, გრიშიკაშვილი- 4, გოგალაძე- 4, მერკვილაძე- 3, გამზარდია- 2, მათნაძე- 2, ფერაძე, ჭელიძე, კობახიძე.

სამტრედია - სტუ 30:40
სამტრედია: შველიძე, ადამია- 9, ძნელაძე- 7, თევზაძე- 5, გაგუა- 5, ხომერიკი- 1, ნადირაძე- 1, მანაგაძე- 1, ხელისუფალი- 1.
სტუ: ხანდოლიშვილი, ხიდეშელი, ასაბაშვილი- 12, ჯინჭარაძე- 9, გ. კობახიძე- 7, ეძგვერაძე- 6, მამულაშვილი- 4, ჩიკვილაძე- 2, თამაზაშვილი, გურასპაული, ბარკალაია, თიგიშვილი.

თ მ ფ წ ბ ქ
ბათუმი 13 12 1 0 504-370 25
იმედი 13 12 0 1 442-356 24
ქუთაისი 13 9 1 3 473-375 19
პეგასი 13 7 0 6 480-450 14
გორი 13 5 0 8 435-487 10
სტუ 13 4 0 9 394-399 8
წყალტუბო 13 2 0 11 373-497 4
სამტრედია 13 0 0 13 326-493 0

9 მარტი: სტუ-ქარიშხალა - ქუთაისი, პეგასი - სამტრედია, იმედი თელავი - ბათუმი, წყალტუბო - გორი.

მესამე წრე 21 მარტს დაიწყება. დასავლეთის ზონის 4 გუნდი ტყიბულის სპორტის სასახლეში შეიკრიბებია. საქართველოს 2018 წლის ჩემპიონი 9 მაისს გამოვლინდება.

ყოველდღიური სპორტული გაზეთი "ლელო"
812
მკითხველის კომენტარები / 0 /
მსგავსი ამბები
რუბრიკის სხვა სიახლეები
;