U21. საკვალიფიკაციო ეტაპი. ორიც და ვამთავრებთ

ევროპის ახალგაზრდული ჩემპიონატის შესარჩევ ციკლში ჩვენმა მეტოქეებმა, ფინეთმა და პოლონეთმა, ორი დასკვნითი ტურისთვის შემადგენლობები გამოაცხადეს. 12 ოქტომბერს საქართველო სტუმრად ითამაშებს ფინეთთან, ხოლო 16-ში პოლონეთს ეწვევა.

ფინეთის ნაკრების მთავარმა მწვრთნელმა იუჰა მალინენმა საქართველოსა და ლიეტუვასთან მატჩებისთვის შემდეგ ფეხბურთელებს უხმო:

მეკარეები - უგო კეტო (ბრაიტონი, ინგლისი), მარკ ნორდვისტი (იერვი, ნორვეგია);
მცველები - აპო ჰალმე (ლიდსი, ინგლისი), ნიკოლას პამალაინენი (ქუინზ პარკი, ინგლისი), რიჩარდ იენსენი (როდა, ჰოლანდია), იუჰა პიკარაინენი (ადმირა, ავსტრია), იონას სუნდმანი (სიკ), ლეო ვალსანენი (დენ ბოში, ჰოლანდია);
ნახევარმცველები - ლაური მილიმაკი (ილვესი), სებასტიან დალსტრიომი (ჰიკ), კან კარინენი (ინტერ ტურკუ), ილმარი ნიკასენი (კუოპიო), ურო ნიისილა (ვარეგემი, ბელგია), ანსელმი ნურმელა (ფლორა, ესტონეთი);
თავდამსხმელები - ბენჟამინ კალიმანი (დანდი, შოტლანდია), ლესი ლაპალაინენი (როვანიემი), საკუ სავოლაინენი (კუოპიო), მიკაელ სოისალო (ვარეგემი, ბელგია), ეტუ ვარტანენი (ჰიკ), საკუ ილატუპა (აიაქსი, ჰოლანდია).

აქვე, პოლონეთის ნაკრების მწვრთნელ შჩესლავ მიხნევიჩის რჩეულებსაც გავეცნოთ:

მაცეი ამბროსევიჩი (გურნიკი), იაკუბ ბარტოში (ვისლა კრაკოვი), კრისტიან ბელიკი (ჩარლტონი, ინგლისი), პაველ ბოჰინევიჩი (გურნიკი), კამილ დანკოვსკი (შლიონსკი), ბარტოლომეი დრაგოვსკი (ფიორენტინა, იტალია), პატრიკ ძიჩეკი (პიასტი), კამილ გრაბარა (ლივერპული, ინგლისი), რობერტ გამი (ლეხი), ფილიპ იაგიელო (ზაგლებიე), დომინიკ ჟოზნი (პოდბესკიძიე), კამილ იოჟვიაკი (ლეხი), ბარტოშ კაპუსტკა (ლეუვენი, ბელგია), დავიდ კოვნაცკი (სამპდორია), ტომაშ ლოშკა (გურნიკი), იაკუბ ლაბოიკო (შლიონსკი), კონრად მიხალეკი (ლეხია), კამილ პესტკა (კრაკოვია), იაკუბ პიოტროვსკი (გენკი, ბელგია), პაველ სტოლარსკი (ლეგია), სებასტიან შიმანსკი (ლეგია), კაროლ სვიდერსკი (იაგელონია), პაველ ტომჩიკი (ლეხი), მატეუშ ვიტესკა (ლეგია), შიმონ ზურკოვსკი (გურნიკი).

პარასკევი, 12 ოქტომბერი
ფინეთი-საქართველო 19:30
დანია-პოლონეთი 20:00
ფარერები-ლიეტუვა 20:00

სამშაბათი, 16 ოქტომბერი
დანია-ფარერები 20:00
ფინეთი-ლიეტუვა 20:00
პოლონეთი-საქართველო 20:00

1. დანია 8 6 1 1 26:7 19
2. პოლონეთი 8 5 3 0 18:8 18
3. ფინეთი 8 2 3 3 12:17 9
4. საქართველო 8 2 3 3 9:15 9
5. ფარერები 8 1 3 4 8:15 6
6. ლიეტუვა 8 1 1 6 3:14 4
ყოველდღიური სპორტული გაზეთი "ლელო"
491
მკითხველის კომენტარები / 0 /
რუბრიკის სხვა სიახლეები