ყველა სიახლე ფეხბურთი კალათბურთი რაგბი ჭიდაობა სხვა სახეობები ოქროს ფონდი გაზეთი ჩემი გუნდი
სანაკრებო პაუზიდან დაბრუნებულმა ჩვენმა ლეგიონერებმა, ნაკრების წევრებმაც და არაწევრებმაც, შესაშური შედეგიანობით გამოიჩინეს თავი 16 გოლი გაიტანეს და 6 საგოლე გადაცემა შეასრულეს, რაც, მინიმუმ, ამ სეზონ
ეროვნული ლიგა. I ტურის გამოტოვებული მატჩი დილა 21 გარეჯი 01.04. გორი. თენგიზ ბურჯანაძე გოლები 10 კონტე 22. ეტუს პასით, 20 შ. შეყილაძე 56, 21 ძებნიაური 905. პაპავას პასით დილა 4213
ეროვნული ლიგა. I ტურის გამოტოვებული მატჩი სამგურალი 01 კოლხეთი 1913 01.04. წყალტუბო. საფეხბურთო ცენტრი გოლი 01 აბუაშვილი 89. ფაღავას პასით სამგურალი 352 ყალიჩავა პატარკაციშვილი, აბულაძ
ეროვნული ლიგა. I ტური გამოტოვებული მატჩი დინამო ბთ 10 დინამო თბ 01.04. ბათუმი. აჭარაბეთ არენა გოლი 10 ბლესა 24. წულუკიძის პასით დინამო ბთ 4231 ხარატიშვილი მელიჩენკო, ქაფიანიძე, უა
ააიპ საქართველოს რაგბის კავშირის გამგეობის მოწვევით, 2025 წლის 26 აპრილს სასტუმრო Hilton Garden Inn Tbilisiში მისამართზე ქ.თბილისი, ილია ჭავჭავაძის გამზირი 64ა გაიმართება სრკს რიგგარეშე საე
მართალია, ამ ბოლო დროს საქართველოს ასაკობრივმა ნაკრებებმა მაინცდამაინც დიდი წარმატებით ვერ ითამაშეს, მაგრამ ცალკეული ფეხბურთელების მიმართ ევროპული კლუბების მხრიდან მაინც არის დიდი ინტერესი... ...
საქართველოს ნაკრები ჩვენთვის ის მუდმივაა, რომელზე ფიქრიც არ გვასვენებს. გასაგებია, დღეს ეროვნულ გუნდში ნამდვილად არის კონკურენცია, მაგრამ გვინდა, რომ ეს კონკურენცია კიდევ უფრო მძაფრი იყოს. სწორედ ეს გ
ეროვნული ლიგა. I ტურის გამოტოვებული მატჩები დღეს პირველი ტურის 3 გამოტოვებული მატჩები გაიმართება და ამით დაიწყება მძიმე აპრილი ამ თვეში 6 ტურია ჩასატარებელი, გუნდების ნახევარზე მეტს რომელთაც 1
წინა თვის შედეგების გათვალისწინებით, ფიდემ მოჭადრაკე ქალვაჟთა განახლებული რეიტინგები გამოაქვეყნა. ქართველმა დიდოსტატმა ნანა ძაგნიძემ პირველ ათეულში ადგილი შეინარჩუნა. ქალები. ჰოუ იფანი ჩინეთი, 2633
ახლა, როცა ემოციები ჩაცხოა, ალბათ უპრიანია, კიდევ ერთხელ დავუბრუნდეთ საქართველოსა და სომხეთის ნაკრებთა მატჩებს და შეძლებისდაგვარად ვუპასუხოთ იმ კითხვას, რომელიც წერილის სათაურში დავსვით. ცხადია, ფეხ
30 მარტს სასტუმრო ჰილტონ გარდენ ინნ თბილისი რივერვიუში ნარდში საქართველოს ჩემპიონატი 2025ის პროფესიონალთა ლიგის მე2 ტურის და პირველი ლიგის მე3 ტურის მატჩები გაიმართა. პროფესიონალთა ლიგაში ტურ
31 წლის ნიგერიელი მოკრივე გაბრიელ ოლარევანჯუ ქვემძიმე წონა განის დედაქალაქ აკრაში ადგილობრივ ჯონ მბანგუსთან დაპირისპირების დროს დაიღუპა. მესამე რაუნდის ორთაბრძოლა 8რაუნდიანი უნდა ყოფილიყო ბოლოს
მარცხნიდან მეორე დემეტრე მჭედლიშვილი ახლახან, ჩატარდა საფრანგეთის ინდივიდუალური თასის გათამაშება არასრულწლოვან ძიუდოისტთა შორის, სადაც 55 კგ წონით კატეგორიაში დემეტრე მჭედლიშვილმა გაიმარჯვ
30 მარტს ვარკეთილის სასროლეთზე დასრულდა თბილისის თასის გათამაშება სასტენდო სროლაში, რომელიც დედაქალაქის სპორტის სამსახურის დაფინანსებით თბილისის სროლის ფედერაციამ ჩაატარა. ტურნირი თენგიზ იმნაიშვილის
ესპანეთი. ლა ლიგა. ვალენსია გიორგი მამარდაშვილი მალიორკა 10. ვალენსიამ უმნიშვნელოვანესი თამაში მოიგო, მამარდაშვილმა კი, პირველად 9 თებერვლის შემდეგ, კარი მშრალად სულ მეექვსედ ჩემპიონატში
ლევანტეს ოფიციალურმა საიტმა დაადასტურა, რომ დაჩქარებული მოლაპარაკებების შედეგად, გიორგი ქოჩორაშვილმა ლისაბონის სპორტინგთან 5წლიანი ხელშეკრულება გააფორმა და პორტუგალიური გრანდში გადასვლამდე 1 ივლ
წინა კვირას რამდენიმე ქართველმა ჩოგბურთელმა უცხოურ კორტებზე წარმატებით ითამაშა, რაც ჩოგბურთელ ქალვაჟთა საერთაშორისო ასოციაციების განახლებულ რეიტინგებშიც აისახა. მაგალითად, მარიამ ბოლქვაძემ ერთეულებში
საბერძნეთის კუნძულ როდოსზე 31 მარტს დაიწყო ევროპის მოჭადრაკე ქალთა ინდივიდუალური 25ე ჩემპიონატი საპრიზო ფონდი 60.000 ევრო, I ადგილი 10.000 ევრო, II8.000, III7.000, IV6.000, V5.000 სულ 20 მოჭა
ეროვნული ლიგა 2. III ტური რუსთავი 20 იბერია 1999 2 29.03. რუსთავი. ტექნიკური ცენტრი გოლები 10 ვ. კილასონია 20, 20 ლ. კუტალია 75 რუსთავი ლ. შოვნაძე, მ. კაპანაძე, ვ. კილასონია, ვ. ფაცაცია,
ისტორიული მომენტი დაფიქსირდა ქალთა ესპანურ საკლუბში ფეხბურთში. მადრიდის bdquoრეალისldquo ქალთა გუნდმა თავის ისტორიაში პირველად დაამარცხა bdquoბარსელონაldquo 31. ესპანეთის ჩემპიონატის შეხვედ
ლონდონის bdquoჩელსიldquo მომავალი სეზონისთვის ახალ მარცხენა გარემარბს ეძებს და ამ პოზიციის გაძლიერების ერთერთ ვარიანტად განიხილება ჯეკ გრილიში, რომელიც ზაფხულში bdquoმანჩესტერ სიტიშიldquo თამ
მიუნხენის bdquoბაიერნიldquo არ გააგრძელებს კონტრაქტს ნახევარმცველ თომას მიულერთან. 35 წლის ფეხბურთელის ამჟამინდელი ხელშეკრულება 2025 წლის 30 ივნისს იწურება. Bildის ჟურნალისტის კრისტიან ფალკის ინ
bdquoბარსელონასldquo პრეზიდენტი ჟოან ლაპორტა და სპორტული დირექტორი დეკუ სრულად თანხმდებიან იმაზე, რომ კლუბმა ზაფხულში უნდა შეიძინოს bdquoნიუკასლისldquo ფორვარდი ალექსანდერ ისაკი. ამის შესახებ
მიმდინარე სეზონში წარმატებული თამაშის მიუხედავად, bdquoპარი სენჟერმენისldquo მთავარი მწვრთნელი ლუის ენრიკე მომავალი წლისთვის შემადგენლობაში ბევრი ცვლილების შეტანას აპირებს. ესპანელ სპეციალისტს სუ
მადრიდის bdquoრეალიldquo bdquoსოსიედადისldquo ნახევარმცველის მარტინ სუბიმენდის ტრანსფერზე მუშაობს, ამის შესახებ წერს გამოცემა COPE. წყაროს ცნობით, თითქმის გადაწყვეტილია, რომ ამ სეზონის შემდ
გერმანელმა სპორტულმა ჟურნალისტმა ფელიქს გორნერმა ლეგენდარული პილოტის მიხაელ შუმახერის ჯანმრთელობის მიმდინარე მდგომარეობაზე ილაპარაკა. bdquoსიტუაცია ძალიან ნაღვლიანია. მას მუდმივი მოვლა და ზრუნვა სჭ
ფორმულა 1ის ახალი სეზონის დაწყებიდან ორი ეტაპის შემდეგ ცვლილება მოხდება bdquoრედ ბულისldquo შემადგენლობაში. როგორც ფრანგული ტელეკომპანია Canal ამტკიცებს, ავსტრიული გუნდის ახალი პილოტი გახდება b
ლეგენდარულმა ფრანგმა მწვრთნელმა არსენ ვენგერმა დაასახელა თანამედროვე ფეხბურთში თავისი საყვარელი ოთხი ფეხბურთელი. bdquoყველაზე მეტად რომელ ფეხბურთელზე დაკვირვება მომწონს დღეს ყველაზე მეტად ესენი არ
ლეგენდარულმა ბრაზილიელმა ფორვარდმა რონალდინიომ ჩემპიონთა ლიგის ყველა დროის სიმბოლური ნაკრები შეადგინა, დაწერა ვებგვერდმა Give Me Sportმა. მეკარე ჯანლუიჯი ბუფონი. მცველები კაფუ, პაოლო მალდინი,
ბრაზილიის ჩემპიონატის 2025 წლის გათამაშება ლეგიონერების სარეკორდო რაოდენობით იწყება. წელს სერია Aს 20 გუნდის შემადგენლობაში დარეგისტრირებულია 137 უცხოელი ფეხბურთელი, რაც 11 პროცენტით აღემატება შარშან