დღეს ჩემპიონთა ლიგის პლეიოფის პირველი ოთხი მატჩი გაიმართება. რა თქმა უნდა, ჩვენი ყურადღების ცენტრში მონაკოსა და პარი სენჟერმენის დაპირისპირებაა. ისევე, როგორც შარშან, პსჟსთვის ლიგის ფაზის შემდ
2026 წლის 1722 თებერვალს ბაკურიანი თოვლის ფრენბურთის ეროვნულ ჩემპიონატს მასპინძლობს. ტურნირი საქართველოს ფრენბურთის კალენდარში ერთერთი გამორჩეული სპორტული მოვლენაა და მიზნად ისახავს ქვეყანაში თოვლის
თუ სპორტი გიყვარს და ხატვა შენი ჰობია, მაშინ ეს სიახლე შენთვისაა სასკოლო სპორტული ოლიმპიადა პროექტს სპორტი ნახატებში განახლებული ფორმატით იწყებს. ჩვენი მიზანია, სკოლის მოსწავლეებს მივცეთ საშუალება
ბათუმის დინამოს ახალმა მფლობელმა და აქციონერებმა თურქულ შეკრებაზე ახალი მენეჯმენტი წარადგინეს. კლუბის გენერალური მენეჯერი ნიკოლოზ ჯღარკავა იქნება თბილისის დინამოსა და დინამო არენის ყოფილი გენე
ზურიკო დავითაშვილმა დუბლი შეასრულა და სწორედ ამ დუბლით მოიპოვა სენტ ეტიენმა უმნიშვნელოვანესი გამარჯვება... გიორგი მიქაუტაძეს არ დაუფასეს ესპანიოლთან ბრწყინვალე თამაში, თუმცა ის მაინც პატიოსნად აკე
საქართველოს ეროვნულ ნაკრებს ერთა ლიგაზე მეტოქეებად უნგრეთის, უკრაინისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის უპირველესი გუნდები ერგო. სანაკრებო თემა ჩვენს ფეხბურთში ყოველთვის აქტუალურია. ინტერვიუ ჩავწერეთ ჩვენს კოლეგ
მილანო კორტინაში მიმდინარე ზამთრის ოლიმპიურ თამაშებზე ფიგურულ ციგურაობაში სპორტულმა წყვილებმა თავისუფალი პროგრამით იასპარეზეს. ანასტასია მეტელკინასა და ლუკა ბერულავას ქართულმა დუეტმა მსაჯებისგან 146,
ტაშკენტის გრანდ სლემზე მოასპარეზე საქართველოს ნაკრების შემადგენლობაში 2 ცვლილებაა ვაჟებში ახალგაზრდებს შორის მსოფლიოს ჩემპიონი ლუკა ჯავახიშვილი 90 კგ ორგზის ოლიმპიურმა და მსოფლიოს ჩემპიონმა ლაშა
სამგურალი თურქული შეკრების ბოლოსწინა სპარინგში მოლდოვის სუპერლიგის ლიდერ პეტროკუბს შეხვდა და 11 ითამაშა. წყალტუბოელები შოთა მახარაძის მიერ გაწვრთნილ გუნდთან 01ს აგებდნენ მას მერე, რაც 11მეტრია
საქართველოს 17წლამდელთა ნაკრები 24 თებერვალს, 17 საათზე, რუსთავის მუნიციპალური საფეხბურთო ცენტრის მოედანზე, ამხანაგურ მატჩში ჩრდილომაკედონიელ თანატოლებს უმასპინძლებს. ამ გუნდებს შორის გაიმართება მეორ
bdquoდიდი სლემისldquo ტურნირების 23გზის ჩემპიონი, მსოფლიოს ყოფილი პირველი ნომერი სერენა უილიამსი შეიძლება უკვე მარტში დაბრუნდეს პროფესიულ ტურში, ამის შესახებ სოციალურ ქსელში დაწერა ჟურნალისტმა
ეროვნული საკალათბურთო ასოციაციის NBA ხელმძღვანელობა ორი ახალი გუნდის დამატებით აპირებს ლიგის გაფართოებას, დაწერა სოციალურ ქსელში მიმომხილველმა ბრედ თაუნსენდმა. bdquoროგორც შევიტყვე, NBAის მმარ
შვეიცარიული გამოცემა Blickის ექსპერტმა როჯერ ბენუამ გამოარჩია სამი პილოტი, რომლებიც ფორმულა 1ის 2026 წლის სეზონში ტიტულისთვის იბრძოლებენ. bdquoსამი ვარსკვლავი კანდიდატთა შორის ყველაზე მაღლა დგას
ეროვნული საკალათბურთო ასოციაციის NBA ლეგენდარულმა გამთამაშებელმა კრის პოლმა ლიგაში გატარებული 21 წლის შემდეგ სათამაშო კარიერის დასრულების შესახებ გამოაცხადა. 21 სეზონის განმავლობაში, პოლი 11ჯერ მო
bdquoლოს ანჯელეს ლეიკერსისldquo ხელმძღვანელობა აქტიურ მოქმედებებს აპირებს გაცვლის განსახორციელებლად, რომლის მიხედვითაც ზაფხულში კალიფორნიულ კლუბში გადავა bdquoმილუოკისldquo ბერძენი ვარსკვლავი
საქართველოს ბავშვთა და სასკოლო სპორტის ეროვნული ფედერაციის ორგანიზებით, მთელი ქვეყნის მასშტაბით, სასკოლო სპორტული ოლიმპიადა 2026ის რეგიონული თამაშები 17 თებერვალს იწყება. რეგიონული თამაშები სკოლებ
bdquoყველა ვარსკვლავის უქმეებზეldquo ტრადიციული კონკურსებიდან ყველაზე დიდი ინტერესი გამოიწვია სამქულიანებში შეჯიბრებამ, სადაც ძალიან ძლიერი შემადგენლობა შეიკრიბა დამიენ ლილარდი, დევინ ბუკერი, ტაი
მილანსა და კორტინა დrsquoამპეცოში მიმდინარე ზამთრის ოლიმპიური თამაშების მთავარი გმირია იოჰანეს კლებო, რომელმაც იტალიაში უკვე ოთხი ოქრო მოიგო და ახლა, ცხრაგზის ოლიმპიური ჩემპიონია. ზამთრის თამაშების
პორტალმა Transfermarktმა წარმოადგინა ევროპის TOP5 ქვეყნის ლიგებში მოთამაშე ყველაზე მაღალანაზღაურებადი ფეხბურთელების რეიტინგი. წელიწადში ყველაზე მეტს გამოიმუშავებს bdquoმანჩესტერ სიტისldquo ფორვა
NBAს განვითარების ლიგაში G ლიგა გიორგი ბეჟანიშვილმა ყოფილი გუნდის წინააღმდეგ ითამაშა ილინოისში ვინდი სიტი ბულსმა გრანდ რაპიდს გოლდს უმასპინძლა და 131135 დამარცხდა. 27 წლის ფორვარდი კვლავ სა
ევროლიგის მორიგ ტურში თორნიკე შენგელიას ბარსელონამ პარიზს უმასპინძლა და დაძაბულ ბრძოლაში 7485 დამარცხდა. მარგი ქმედების მიხედვით შენგელია თანაგუნდელთა შორის საუკეთესო იყო 19, თუმცა მისი 11 ქულ